Recenze sešitu Saal - smfoto.cz

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

 
Recenze fotosešitu společnosti Saal
Objednání a dodání...

Asi bych se účastnil pověstného nošení dříví do lesa, pokud bych tu teď vypisoval práci s programem a samotné objednání. Jednak je opravdu intuitivní a hlavně – už jsem to popisoval v předchozích případech. Snad bych jen možná upozornil na nutnost mít částku za objednávku na účtě. Platí se totiž předem. U jedné knihy vás to nezaskočí, ale pokud objednáte fotoknihy za několik tisíc, může vás – ostatně jako v minulosti mě – zaskočit například to, že máte na takové platby nastavený limit na účtu :-)
Nicméně objednání u sešitu proběhlo naprosto v pohodě. Balík opět kvalitně zabezpečený proti poškození. Jen se mi tentokrát zdálo, že výroba trvala o dva tři dny déle než v případě fotoknihy. Což může být subjektivní, záleží na aktuálním vytížení strojů a hlavně – i tak bylo dodání rychlé a spolehlivé. Rozhodně bych tomu v hodnocení nedával mínus, naopak. Velké díky také patří obsluze/podpoře Saal, která mi kupón na vyzkoušení fotosešitu velkoryse prodloužila, protože se mi do toho připlatla dovolená a následné nic nestíhání. Při dohánění restů zkrátka na sešit z dovči nebyl čas...
 
 
Fotosešit od firmy Saal
 
 
Výsledek?

Popravdě řečeno jsem od fotosešitu nečekal žádné zázraky. Spíš jsem ho chtěl vyzkoušet čistě ze zvědavosti, než pro nějaké předpokládané systematické vytváření sešitů v budoucnu. I proto jsem zvolil rodinný mix fotografií z letošní dovolené. Zádné sáhodlouhé úpravy a editace. Prostě vše tak, jak to vesměs lezlo z fotoaparátů a hlavně – mobilů. Takový deníček pro kolování v rukách příbuzenstva a kamarádů po návratu.
První dojem byl překvapaní z útlého sešitu. Přeci jen je člověk zvyklý na fotoknihy v pevných deskách, než na kroužkovou vazbu a fólii na začátku a konci. Nicméně svázání decentní kroužkovou vazbou je kvalitní a velikostně odpovídající. Zádné masivní plastové spirály, ale pevná a jemná drátěná vazba. I zmíněná fólie je dostatečná pro ochranu vnějších stran sešitu.
Papír je matný s dostatečnou gramáží. Žádný kancelářský papír, který se hned potrhá. Nicméně silné strany jako v knize s fotopapírem pochopitelně nečekejte. Tisk je ostrý, barvy naprosto realistické, expozice odpovídá digitální předloze. Těžko hledat něco, co by zklamalo.

 
 
Fotosešit od firmy Saal
 
 
Závěr...

Fotosešit je bezpochyby kvalitní fotoprodukt určený specifickým zákazníkům, nebo těm, kteří chtějí ušetřit na fotoknize a nehodlají riskovat pochybnou kvalitu podobně pochybných firem na slevových serverech. Já ale – protože mám už srovnání s fotoknihami Saal, bych si raději (a pokud máte podklady pro kvalitní obsah, kterých si zároveň vážíte) připlatil právě za nějakou knihu z nabídky Saalu. Rozdíl je zkrátka znát, což ostatně potvrzuje i cenový rozdíl produktů. Pokud vám ale nevadí kroužková měkká vazba sešitu, kvalitou tisku zklamáni nebudete.


 
 
 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky